PREMIO LIMANÓWKA

Witamy!

BEZPIECZNA PODRÓŻ - 7 RZECZY, KTÓRE WARTO MIEĆ POD RĘKĄ
BEZPIECZNA PODRÓŻ - 7 RZECZY, KTÓRE WARTO MIEĆ POD RĘKĄ

BEZPIECZNA PODRÓŻ - 7 RZECZY, KTÓRE WARTO MIEĆ POD RĘKĄ

W podróży wszystko może się wydarzyć, zwłaszcza kiedy jedziesz ze swoją pociechą. Na drodze nie przewidzi się pewnych rzeczy, dlatego należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Jeszcze lepiej w trosce o bezpieczną podróż mieć w zanadrzu kilka praktycznych przedmiotów, które pomogą nam się odnaleźć w każdej sytuacji. Oto 7 rzeczy, które warto, a nawet trzeba mieć pod ręką, kiedy jedziemy z naszym dzieckiem! Zaczynamy podróż!
  1. Fotelik samochodowy – musisz go mieć. To obowiązek każdego kierowcy, który podróżuje ze swoim malcem. W razie wypadku pozwoli uratować zdrowie, a może nawet życie Twojego dziecka. Nie ma usprawiedliwienia na brak fotelika, to nie tylko poważne zaniedbanie, ale także złamanie prawa. W trosce o dobro malca, fotelik musi być na wyposażeniu Twojego auta!
  2. Butelka wody. Zawsze powinniśmy ją mieć przy sobie. Nie tylko może ugasić pragnienie dziecka, ale przede wszystkim możesz obmyć ręce swojemu umorusanemu maluchowi, albo przemyć rankę. Z dzieckiem w podróży wszystko może się wydarzyć. Wystarczy chwila nieuwagi, a czekoladowy batonik może być idealnym makijażem Twojej pociechy. W takiej sytuacji woda zdaje najlepszy egzamin.
  3. Zestaw „pierwszej pomocy” – i nie mamy tu na myśli apteczki, którą i tak  musisz mieć w swoim aucie. Chodzi nam o przedmioty najbardziej potrzebne podczas podróży z pociechą. Pieluchy, Chusteczki higieniczne i nawilżające, butelka z jedzeniem i piciem – to niezbędnik, kiedy podróżujesz z niemowlakiem! Nie możesz zapomnieć o tak ważnych przedmiotach!
  4. Poduszka i kocyk – najlepiej będzie kiedy Twój malec postanowi się zdrzemnąć. Wtedy podróż minie Ci dużo szybciej i spokojniej. Dlatego nie zaszkodzi jeżeli do samochodu spakujesz ulubiony kocyk dziecka i małego „Jaśka”, albo tak zwanego „rogala” podróżnego. W wygodnej, komfortowej pozycji są większe szanse, że dziecko postanowi się zdrzemnąć.
  5. Książeczka/zabawka – to niezbędny przedmiot podczas podróży. Niech Twoje dziecko ma zajęcie, wtedy będzie mogło się skupić na czymś innym niż jeździe.
  6. Audiobook – bajka w samochodzie to idealne rozwiązanie zarówno dla Ciebie i malucha.
  7. Współtowarzysz – najlepszym rozwiązaniem jest zabrać jeszcze kogoś w podróż. Ty możesz skupić się na jeździe, a inna osoba nad opieką dzieckiem. Takie rozwiązanie wydaje się najrozsądniejsze. Kiedy jednak nie masz szans na dodatkowego pasażera, wtedy zdaj się na pozostałe sześć rzeczy